Ålesund

Turneringen arrangeres på Norsk Maritimt Kompetansesenter(NMK) i Ålesund. NMK ligger på Campus Ålesund, med adresse Borgundveien 340.

Det er skiltet til gratis parkering på finaledagen.

12. november arrangeres regional finale i FIRST LEGO League Ålesund 2022. I år er det 44 påmeldte lag, fra Ålesund, Giske, Sula, Sykkylven, Volda, Hareid og Herøy og over 800 elever skal til NMK for å vise fram hva de har jobbet med de siste 8 ukene på skolen.


Det er åpent for publikum, og gratis inngang.

go to robotresults

Påmelding

44
Totalt ant. plasser
0
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste
Gå til påmelding

Program

Program for dagen:


08:30: Dørene åpner

09:30: Åpningsseremoni

10:30: Presentasjoner starter

14:00: Kvartfinaler, semifinaler og finaler i robotkonkurransen

15:00: Avslutningsseremoni

Sponsorer

Prisvinnere

Pris
Nominerte
Vinner
FIRST LEGO League Champion 1. plass
Battle Kids
SE Solution
Generatorene
Solar Waves
W.E.T. - Water Energy Tech.
Generatorene
FIRST LEGO League Champion 2. plass
Generatorene
SE Solution
Solar Waves
W.E.T. - Water Energy Tech.
Battle Kids
Battle Kids
Kjerneverdiprisen
Generatorene
Hydro Power
PinkPower
Hydro Power
Prosjektprisen 1. plass
Generatorene
Gratis Wi-Fi
PinkPower
SE Solution
Battle Kids
Battle Kids
Prosjektprisen 2. plass
Gratis Wi-Fi
PinkPower
SE Solution
Battle Kids
Generatorene
PinkPower
Prosjektprisen 3. plass
Gratis Wi-Fi
SE Solution
PinkPower
Battle Kids
Generatorene
SE Solution
Robotkonkurransen 1. plass
Solar Waves
Robotkonkurransen 2. plass
Tech Turtles
Teknologiprisen 1. plass
Ulf`s røvarar
Pistasjene
Hot Screen
Tech Turtles
Googolplex
Tech Turtles
Teknologiprisen 2. plass
Hot Screen
Teknologiprisen 3. plass
Ulf`s røvarar
Veilederprisen

Resultat robotkonkurranse

#
Lag
Poeng
1
Solar Waves
310
2
Tech Turtles
295
3
The lightning
235
4
Power Brattvåg
245
4
W.E.T. - Water Energy Tech.
245
6
The Einsteins
240
7
SE Solution
320
8
Generatorene
235
9
Noobs
230
10
Energy4Eternity
220
11
Team Turquoise Turtles
215
12
The Electric Dreamteam
215
13
The North Lights
210
14
Charge8powers
205
15
The Royals
200
16
Ørskogbanden
200
17
Stairs of Wonder
195
18
Power of the newbies
195
19
B-Energy
195
20
Team Lightning
185
21
Lego legends
185
22
Larsgården young and green
185
23
Hydro Power
185
24
Møre Kraftverk
180
25
PinkPower
175
26
Battle Kids
175
27
Pistasjene
175
28
Energy Busters
175
29
Vikings
175
30
SUSK
170
31
Hot Screen
170
32
Smurfene
165
33
Energetic Eagles
165
34
Powerbuilders
165
35
Gratis Wi-Fi
150
36
Googolplex
150
37
Guldagjengen
135
38
Godøy Energi
130
39
the minions
125
40
Ulf`s røvarar
125
41
FPG (Flisnes Power Gang)
115
42
Team HUS
100
43
Power Donkies
95
44
YHU
70


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Ålesund

Bjørn Endre Helgesen
Prosjektleder
tlf: +4741216979
Kenneth Svendsen
Prosjektleder
tlf: 46545331
Minda Myklebust
Prosjektleder
tlf: 92045485