Alta



Husk at vi bruker elevinngangen på Alta ungdomsskole.

Bilder fra turneringa

https://photos.app.goo.gl/sRsHWVgm8gphx1FRA

Registrering

15
Totalt ant. plasser
5
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste

Program

FIRST LEGO League Alta 2018 - Lørdag 10. november på Gnisten (gammelbassenget) og Alta ungdomsskole

Inngang: Elevinngangen på Alta ungdomsskole

Teknisk presentasjone og dommerbesøk på Stand er ikke nevnt her, da det ikke er beregnet for publikum. 

09.00   Kafeen åpner (baguetter, pølse m/brød, vafler, kake, brus, kaffe..)  klasserom 101

09.00-09.25  Prøvekjøring på robotbanen            Gnisten

09.35      Åpningsseremoni Gnisten

Robotkamp 1. runde  -  Gnisten
10.00   Lag 1 og 3
10.05  Lag 2 og 12
10.10   Lag 6 og 5
10.15  Lag 4 og 7
10.20 Lag 9 og 11

10.15 Prosjektpresentasjon Lag 1  Lost in Space  Klasserom 201

10.30 Prosjektpresentasjon Lag 2 Into Space   Klasserom 201

10.40 Show      Lag 1 Lost i Space               Gnisten

10.45 Prosjektpresentasjon   Lag 6 Rocket Star Klasserom 201

10.50 Show      Lag 3 Space Invaders               Gnisten

11.00 Prosjektpresentasjon   Lag 4 Team Orbit Klasserom 201

Robotkamp 2. runde  -  Gnisten
11.10 Lag 5 og 2 11.15 Lag 3 og 6 11.20 Lag 12 og 4 11.25 Lag 11 og 1 11.30 Lag 7 og 9
11:30   Prosjektpresentasjon Lag 5 Team Borealis     Klasserom 201 
11.45   Prosjektpresentasjon Lag 3 Space Invaders Klasserom 201

11.50 Show Lag 5 Team Borealis Gnisten

12.00   Prosjektpresentasjon Lag 12  Young Lego Friends Klasserom 201

12.00 Show Lag 2  Into Space Gnisten
Robotkamp  3. runde Gnisten 12.20 Lag 9 og 5         10:50 Lag 2 og 11   10:55 Lag 4 og 3         12.25 Lag 6 og 12   12.30 Lag 1 og 7

12.50      Show Lag 4 Team Orbit Gnisten

Robotkamp  1. mellomrunde De 8 beste lagene fra innledende runder 13.30 Nr. 1 og 8 Gnisten         13.35 Nr. 2 og 7   13.40 Nr. 3 og 6         13.45 Nr. 4 og 5 Robotkamp 2. mellomrunde De 8 beste lagene fra 1. mellomrunde 14.00   Nr. 1  -   Nr. 4   Gnisten 14.05   Nr. 2  -   Nr. 3
Robotkamp  Finale Gnisten 14.20  Finalelag 1             Finalelag 2
14.25  Finalelag 2             Finalelag 1                Høyest poengsum tilsammen vinner

14.35 De to beste prosjektpresentasjonene vises i Gnisten

15.00-15.30 Premieutdeling og avslutning Gnisten


Sponsorer

Prisvinnere

Pris
Nominerade
Vinnare
FIRST LEGO League Champion
Young lego friends
Kärnvärdepriset
Team Orbit
Space invaders
Lost In Space
Lost In Space
Projektpriset 1:a pris
Lost In Space
Team Orbit
Young lego friends
Team Borealis
Young lego friends
Robottävlingens 1:a pris
Gjengen på taket
Robottävlingens 2:a pris
Lost In Space
Teknikpriset 1:a pris
Young lego friends
Team Orbit
Lost In Space
IntoSpace
Young lego friends
Lagledarpriset

Resultat robotkonkurrensen

#
Lag
Poäng
1
Gjengen på taket
110
2
Lost In Space
94
3
Team Borealis
71
4
Young lego friends
78
5
AUSK #1
54
6
Nuclear Space
46
7
IntoSpace
42
8
Team Orbit
55
9
Rocket star
32
10
Space invaders
29


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskommitté Alta

Geir Kristoffersen
Projektledare
tlf: 45396947
Marianne Kjeldsberg
Projektledare
tlf: 47044438
Marie Rushfeldt
Prosjektleder
tlf: 997 26 275
Andrew Tugwell
Hoveddommer
tlf: 900 13 321
Trond Einar Persen
Komitemedlem
tlf: 92491460
Geir Kristoffersen
Prosjektleder
tlf: 45396947