Salten

Du finner Glasshuset i sentrum av Bodø sentrum, en 140 meter lang handlegate som er dekket med tak av glass. Her finner du til vanlig 62 butikker, og handlegaten vil omgjøres til turneringsområde for FLL 10. november.

https://www.koch.no/senterinfo/

Årets FIRST LEGO League- turnering er like om hjørnet, og vi inviterer til regional final i Glasshuset Bodø lørdag 10. november kl.09:15.


Meld dere på: hjernekraft.org


Oppdragsslipp: lørdag 15. sept kl. 13:00

Frist for påmelding av lag: 15. okt

Frist for innlevering av rapporter: 7.nov kl. 15:00

Tilmelding

30
Totalt ant. plasser
12
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste

Program

Kl. 09.15  Presentasjoner FLL

kl. 10.00  Åpningsseremoni 

kl. 10.30  forts. presentasjoner FLL/FLL Jr.

kl. 10.30  Robotkamper, 1. runde

kl. 11.20  Robotkamper, 2. runde

Kl. 12.55  Robotkamper, 3. runde

Kl. 12.10  Avslutningsseremoni FLL Jr.

Kl. 14.05  Kvartfinaler

Kl. 14.30  Semifinaler

Kl. 14.40  Finale

Kl. 15.05  Avslutningsseremoni FLL

Sponsorer

Præmievinnere

Pris
Nominerede
Vinder
FIRST LEGO League Champion
Steigens Space Eagles
Stars of Trones
Wall-E
Straumen skole
Steigens Space Eagles
Kerneværdiprisen
Wall-E
S.A.S. Nygårdsjøen
Steigens Space Eagles
Wall-E
Projektprisen 1. plads
Stars of Trones
Wall-E
Straumen skole
Straumen skole
Projektprisen 2. plads
Stars of Trones
Projektprisen 3. plads
Robotkonkurrencens 1. plads
Steigens Space Eagles
Robotkonkurrencens 2. plads
Straumen skole
Teknologiprisen 1. plads
Kometkameratene
Romfiskene
Steigens Space Eagles
Romfiskene
Teknologiprisen 2. plads
Kometkameratene
Teknologiprisen 3. plads
Vejlederprisen

Resultat robotkonkurranse

#
Hold
Point
1
Steigens Space Eagles
130
2
Straumen skole
102
3
Team Technic
76
4
Romfiskene
110
5
Guardians of the galaxy
62
6
5.Klasse Glomfjord
66
7
S.A.S. Nygårdsjøen
59
8
Stars of Trones
86
9
Wall-E
58
10
Kometkameratene
44
11
The Space Squad
38
12
SPACEstein
37
13
Kjerringøy 6-7.kl
34
14
The Bricks
32
15
Spacevik
28
16
Azsnee Rønvik
27
17
St. Eystein skole 8-10
22


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Salten

Steinar Pettersen
projektledere
tlf: 990 31 305
Elisabeth Thielemann
Dommeransvarlig
tlf: 97546476
Morten Koch
Ansvarlig i Glasshuset
tlf: 90030424
Ingvill Berg
Arena- ansvarlig
tlf: 91343684