Sogn

Sogn vart arrangørby for føste gang i 2021. Da var det kun skular frå Årdal som var med i konkurransen, og no i 2022 håpar me at alle skulane i Sogn vert representert med eitt eller fleire lag.


Me har samarbeid med ViteMeir, og den regionale komkurransen den 12. november vert der!

Den regionale finalen vil bli avholdt i lokala til ViteMeir på Kaupanger

Viktige datoar:

 

Turneringa i 12. november blir streama live:

https://youtu.be/ccuaEkv97CQ


17. september klokka 13:00 - oppdragsslepp

7. november klokka 17:00 - innlevering/opplasting av prosjekt-, kjerneverdi-, og teknologirapportane

12. november: Regionalfinale på ViteMeir

3. desember: Skandinavisk finale Telenor Arena Fornebu

go to robotresults

Påmelding

19
Totalt ant. plasser
0
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste
Gå til påmelding

Program

(NB: Programmet kan verta justert)

08:00  Dørene vert opna. Laga set opp standane sine.

08:15     Rettleiarmøte

08:30     Dommarmøte

08:50 Laga stiller opp ved inngangen.

09:00     Opningssermoni

09:30 Turneringa startar

13:30 Kvartfinalar

14:15 Semifinalar

14:50 Finale

15:15 Medaljeutdeling

15.45 Prisutdeling

Sponsorer

Prisvinnere

Pris
Nominerte
Vinner
FIRST LEGO League Champion 1. plass
Kaupanger 9A
LUSers
Luster ungdomsskule
Walmart bags :-)
6. klasse HBUS
Kaupanger 9A
FIRST LEGO League Champion 2. plass
Walmart bags :-)
Kjerneverdiprisen
Skjolden
6. klasse HBUS
Walmart bags :-)
Skjolden
Prosjektprisen 1. plass
Walmart bags :-)
Dieselbanden
Kaupanger 9A
Luster ungdomsskule
LUSers
Kaupanger 9A
Prosjektprisen 2. plass
Dieselbanden
Prosjektprisen 3. plass
Luster ungdomsskule
Robotkonkurransen 1. plass
Kabouter apene
Robotkonkurransen 2. plass
LUSers
Teknologiprisen 1. plass
Flåklypagjengen
Electric Beavers
Walmart bags :-)
Luster ungdomsskule
Kaupanger 9A
Walmart bags :-)
Teknologiprisen 2. plass
Kaupanger 9A
Teknologiprisen 3. plass
Luster ungdomsskule
Veilederprisen
6. klasse HBUS

Resultat robotkonkurranse

#
Lag
Poeng
1
Kabouter apene
235
2
LUSers
185
3
TID9
200
4
Kaupanger 9A
195
5
Kvåle skule 8.trinn
205
6
Dieselbanden
165
7
Electric Beavers
175
7
Walmart bags :-)
175
9
Team mouse
160
10
Luster ungdomsskule
155
11
Skjolden
150
12
6. klasse HBUS
150
13
Flåklypagjengen
135
14
Solvorn
125
15
Indre Hafslo oppvekstsenter
95
16
Lustringane
80


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Sogn

Anne Kauppi
Prosjektleder
tlf: 91120643
Laila Hansen
Prosjektleder
tlf: 90635933
Line Husdal
Prosjektleder
tlf: 41767279
Pål Erik Sperle
Prosjektleder
tlf: 92852397
Veronica Danielsen
tlf: 922 14 487
Eskil Nore Kveim
tlf: 958 51 486
Kent Fimreite
Streaming ansvarleg
tlf: 992 37 649