Sarpsborg

Velkommen til INSPIRIA science center, stolt arrangør av FLL!

Vi ses søndag 13. november!










Påmeldingen til årets FLL åpnet 1. april!

Oppdraget offentliggjøres 17. september kl. 13:00!












Velkommen til turneringsdag på INSPIRIA science center og Quality hotell.


Standområdene vil være i ulike klasserom og i utstillingsområdet med øvingsbord tilgjengelig. Standområdet til laget vil bestå av to dobbeltpulter ved siden av hverandre (240 cm) + 4 stoler. I de aller fleste tilfellene blir det mulighet til å henge opp ting på vegg/vindu rett bak. 

Lagenes presentasjoner foregår i ulike rom på INSPIRIA, mens åpningsseremoni, robotkamper og premiering blir på Quality hotell.









go to robotresults

Påmelding

26
Totalt ant. plasser
1
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste
Gå til påmelding

Program

Når: Søndag 13. november 2022

Sted: INSPIRIA science center og Quality hotell, Sarpsborg


Programmet for dagen: (kan komme endringer)

kl. 11:00-12:00 Dørene åpner på INSPIRIA der lagene setter opp sin stand.

kl. 11:50-12:00 Lagene gjør seg klare til innmarsj og åpningsseremoni.


 kl. 12:00-12:30 Åpningsseremoni på Quality. Innmarsj med alle lagene

 

kl. 12:40-16:10 Lagpresentasjoner på INSPIRIA. Prosjekt- og kjerneverdier + Teknologi

 

kl. 12:40-13:45 3 runder med robotkamper for lag 1-8 (Quality)

kl. 13:45-14:45 3 runder med robotkamper for lag 9-16 (Quality)

kl. 14:45-15:00 Premiering FLL Explore (jr)

kl. 15:00-16:30 3 runder med robotkamper for lag 17-26(Quality)

kl. 17:00-17:30 Underholdning på scenen (Quality)

kl. 17:30-18:30 Robotkamper - kvart-, semi- og finaler (Quality)

kl. 18:30-19:30 Premiering (Quality)


NB: I år blir det scene og robotkamper i storsalen på Quality hotel (ved siden av). Lagenes presentasjoner og stand vil være på INSPIRIA (slik det har pleid å være).




Sponsorer

Prisvinnere

Pris
Nominerte
Vinner
FIRST LEGO League Champion 1. plass
The brainmasters junior
Overpowered
LEGOGeeks
Lego Destroyers
The Code Girls
The brainmasters junior
FIRST LEGO League Champion 2. plass
Overpowered
Kjerneverdiprisen
Overpowered
The Code Girls
LEGOGeeks
FPN
The brainmasters junior
Overpowered
Prosjektprisen 1. plass
The Code Girls
The brainmasters junior
Overpowered
PowerPotatoes
The Saints of Hurrød
The Code Girls
Prosjektprisen 2. plass
PowerPotatoes
Prosjektprisen 3. plass
The Saints of Hurrød
Robotkonkurransen 1. plass
The brainmasters junior
Robotkonkurransen 2. plass
Pink Flamingoes
Teknologiprisen 1. plass
Aremarks løver
Tredjelaget
Power Up
Lego Ninjaene
Pink Flamingoes
Tredjelaget
Teknologiprisen 2. plass
Lego Ninjaene
Teknologiprisen 3. plass
Aremarks løver
Veilederprisen
The brainmasters junior
FPN
The brainmasters junior

Resultat robotkonkurranse

#
Lag
Poeng
1
The brainmasters junior
295
2
Pink Flamingoes
215
3
The Code Girls
220
4
LEGOGeeks
240
5
Masterbuilders
210
6
B-gjengen
190
6
Overpowered
190
8
Lego Destroyers
180
9
LegoLords
180
10
A-Laget
180
11
Red Beavers
165
12
Tredjelaget
165
13
The fearless TIGERS!
160
14
FPN
160
15
PowerPotatoes
150
16
Lego Ninjaene
150
17
Lego Legender
150
18
SSV
145
19
Aremarks løver
145
20
LegoMindz
145
21
Power Up
135
22
The Saints of Hurrød
115
23
Hurrød builders
90
24
Kortslutninger
0
25
The Cables Of Power
0


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Sarpsborg

Per Kristian Grytdal
Prosjektleder
tlf: 92868332