Nord-Troms

For første gang arrangeres First® Lego® League i Nord-Troms. Turneringen skal arrangeres i idrettshallen og ungdomsskolen på Skjervøy. Vi håper på stor oppslutning fra skoler og fritidsklubber i hele regionen, når vi inviterer til FLL-fest!

Turneringen er planlagt idrettshallen med bruk av ungdomsskolen til dommerrom.

Skjervøy kommune arrangerer for første gang turnering på Skjervøy for alle i Nord-Troms!
Vi håper skoler og fritidsklubber i hele regionen vil benytte anledningen til å kunne jobbe tverrfaglig og framtidsretta med sine elever.


*Alle lag vi få dekket påmeldingsavgift

*Alle lag vi få dekket challengesett

*Alle lag vil få låne en SPIKE-robot med utvidelsessett

*Det vil bli et heldagskurs med fokus på First Lego League og programmering.

*Veiledere og lag vil få grunnleggende kursing for å være forberedt til prosjektperioden starter 17. september!

*Det vil også bli oppfølging av veiledere underveis i perioden fram mot turneringen 12. november.


Ta kontakt med prosjektleder ved påmelding og andre spørsmål!
Velkommen!

go to robotresults

Påmelding

22
Totalt ant. plasser
0
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste
Gå til påmelding

Program

Foreløpig program:

08:00  Dørene åpner - Rigging av pit/stand - forberedelser robotkjøring

09:15  Innmarsj og offisiell åpning

10:00-1320  Innledende runder robotkjøring/presentasjoner Challenge og Explore

13:40  Medaljesermoni Explore

14:00  1/8 finaler robotkjøring

14:50  1/4 finaler robotkjøring

15:20  Semifinaler robotkjøring

15:45  Finaler robotkjøring

16:30  Premieutdeling og offisiell avslutning

 

Prisvinnere

Pris
Nominerte
Vinner
FIRST LEGO League Champion 1. plass
Gàivuona Gang
RoadSnack
Electric Chicks
Ocean Energy
RoadSnack
FIRST LEGO League Champion 2. plass
Electric Chicks
Kjerneverdiprisen
Ocean Energy
Prosjektprisen 1. plass
Electric Chicks
Fiskeenergi
Pink Power
Ocean Energy
Power Racers
Fiskeenergi
Prosjektprisen 2. plass
Power Racers
Prosjektprisen 3. plass
Electric Chicks
Robotkonkurransen 1. plass
RoadSnack
Robotkonkurransen 2. plass
Electric Chicks
Teknologiprisen 1. plass
Gàivuona Gang
Ocean Energy
Electric Chicks
RoadSnack
Power Rangers
RoadSnack
Teknologiprisen 2. plass
Ocean Energy
Teknologiprisen 3. plass
Power Rangers
Veilederprisen
Power Rangers

Resultat robotkonkurranse

#
Lag
Poeng
1
RoadSnack
355
2
Electric Chicks
200
3
Gàivuona Gang
235
4
Rema 2000
220
5
Årvik
215
6
Power Racers
190
7
Minions
240
8
Reisaværingan
195
9
Power Rangers
205
10
Pink Power
200
11
Lego Minions
190
12
LegoLegends
180
13
Skylight Purple
160
14
Fiskeenergi
170
15
Team Bottolf
160
16
Ocean Energy
210
17
Rotsundelv skole
160
18
Grillstua
150
19
Energiruss2010
140
20
LegoLyngen
140
21
Chug Jugs
140
22
Lego Friends
135


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Nord-Troms

Odin Svisdal
Prosjektleder
tlf: 92601089