Bergen

Bergen har siden 2002 arrangert regional turnering av FLL og VilVite har vært arrangør siden 2005. Finalen i november holdes på BI og VilVite. Vi befinner oss i byens innovasjonsbydel Marineholmen, idyllisk i sitt maritime miljø og i gangavstand til Bergen Sentrum. FIRST LEGO League har gode tradisjoner i Bergen. Mange av veilederne kommer år etter år med barn og unge som har vært med før eller med nye, spente deltakere som har vist stor entusiasme og realfagsglede. Flere beskriver opplevelsen som et minne for livet!

Den regionale turneringen i Bergen holdes på Marineholmen på BI og VilVite. 

Turneringen starter i Auditoriet på BI. Adresse: Kong Christian Frederiks plass 5.  

PÅMELDING FRA 1. APRIL!

Påmeldte lag og veiledere får tilbud om: 

  • Veilederkurs 20.9 med gjennomgang av oppdrag.
  • Veiledning og kurs for lærere og elever.
  • Mulighet for deltakere til å være i utstillingen på VilVite*.

Oppdragsteksten blir lansert 17. september.

Turneringsdagen er 12. november.

NB! Frist for innlevering av lagrapport: innen 6. nov. kl. 23.59.

go to robotresults

Påmelding

24
Totalt ant. plasser
2
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste
Gå til påmelding

Program

Program for FIRST LEGO League BERGEN 12. november 2022


fra kl. 08:00   K
largjøring av stands på VilVite

kl. 09.30        Åpningsseremoni starter på BI

fra kl. 10.30   Robotkjøring, innledende runder

fra kl. 10.30   Presentasjoner for dommergrupper

ca. kl. 14.45   Kvartfinaler
ca. kl. 15.00   Semifinaler

                      Finale

ca. kl. 16.00   Prisutdelinger og avslutningsseremoni

ca. kl. 17.00   Turnering ferdig

Sponsorer

Prisvinnere

Pris
Nominerte
Vinner
FIRST LEGO League Champion 1. plass
Holen Teknodesign
Vinnes Turbin
RoboMech 3.0
A Slice of LEGO
StRong Energy
RoboMech 3.0
FIRST LEGO League Champion 2. plass
Holen Teknodesign
Kjerneverdiprisen
StRong Energy
A Slice of LEGO
Lego-Xperts
StRong Energy
Prosjektprisen 1. plass
StRong Energy
Vinnes Turbin
Lego-Xperts
Garnes Legomix
RoboMech 3.0
Garnes Legomix
Prosjektprisen 2. plass
Lego-Xperts
Prosjektprisen 3. plass
Vinnes Turbin
Robotkonkurransen 1. plass
RoboMech 3.0
Robotkonkurransen 2. plass
Lone Lego League
Teknologiprisen 1. plass
Holenjentene
Garnes Legomix
Shnarkie
Holen Teknodesign
Holenguttene
Holenjentene
Teknologiprisen 2. plass
Holen Teknodesign
Teknologiprisen 3. plass
Garnes Legomix
Veilederprisen
Lone Lego League
Lone Lego League

Resultat robotkonkurranse

#
Lag
Poeng
1
RoboMech 3.0
315
2
Lone Lego League
270
3
Holen teknoprogrammering
225
3
Team Stranda (7.trinn)
225
5
Holen Teknodesign
210
6
A Slice of LEGO
190
6
Shnarkie
190
8
Vinnes Turbin
215
9
daVinci Montessori ungdomsskole
180
10
Ølve Montessoriskule
180
11
Garnes SuperPower
175
12
Lego-Xperts
175
13
Sandgotna
175
14
Holenguttene
170
15
Holenjentene
170
16
StRong Energy
165
17
DaTeam
160
18
Garnes Legomix
155
19
Griddy-gjengen fra Hjellvik
145
20
Electric LEGO Shield
145
21
Paradis Lego Smashers
140
22
Florvåg Vikings
125


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Bergen

Arild Mundal
Prosjektleder
tlf: 93405158
Charlotte Tonheim
Prosjektleder
tlf: 41254371
Ida Marie Bøe
Dommersekretær
tlf: 91797401
Arild Mundal
Teknisk prosjektleder/Hoveddommer
tlf: 93405158
Runar Eikhaug
Hoveddommer 2
tlf: 90534480
Eivind Husby
Teknisk
tlf: 98251658
Olav Blokhus
Teknikker, BI
 
Charlotte Tonheim
Prosjektleder
tlf: 41254371