Gladsaxe

Turneringen i Gladsaxe er en lukket turnering. Kun hold fra skoler i Gladsaxe Kommune kan deltage. Læs mere om Gladsaxe Kommune på gladsaxe.dk

Turneringen afholdes på Gladsaxe Skole, Gladsaxe Møllevej 127, 2860 Søborg.

Orienteringskort er ophængt på stedet

ALLE er velkomne


TAG BUS ELLER CYKEL
Der er kun et meget begrænset antal P-pladser på Ræveholmen bag skolen, indkørsel fra Klausdalsbrovej.

Cykler kan parkeres tæt ved indgangen fra Ræveholmen.

Der går bus lige til skolen, linje 42, 161 og 165.


Påmelding

30
Totalt ant. plasser
0
ant. ledige plasser
1
ant. på venteliste

Program

Lokalturnering i Gladsaxe - lørdag 9. november 2019


Foreløbigt PROGRAM:

08:00 Skolen åbner

09:00 Åbningsceremoni

09:15 Turneringen starter

14:15 (ca.) Præmieoverrækkelse

15:00 (ca.) Slut

Prisvinnere

Pris
Nominerte
Vinner
FIRST LEGO League Champion
Neon Nuts
Clean Team
Playtime
The New Wave
Voices of our generation
Trash With Out Cans
Playtime
Kjerneverdiprisen
Team Yade
Trash With Out Cans
Mickey Mouse
Lille Reje
Plastic Pays
Lille Reje
Prosjektprisen 1. plass
facslomaca
Lille Reje
The New Wave
N-tech
Trash With Out Cans
The New Wave
Prosjektprisen 2. plass
Lille Reje
N-tech
The New Wave
Trash With Out Cans
facslomaca
N-tech
Robotkonkurransen 1. plass
Clean Team
Robotkonkurransen 2. plass
Playtime
Teknologiprisen 1. plass
Playtime
Global Green
Neon Nuts
Clean Team
Bente Tuner Scooter
Bente Tuner Scooter
Teknologiprisen 2. plass
Bente Tuner Scooter
Global Green
Clean Team
Neon Nuts
Playtime
Global Green

Resultat robotkonkurranse

Nr
Lag
Poeng
1
Clean Team
435
2
Playtime
290
3
Greta Thunbergs disciple
270
4
Team Ung
265
4
Team Yade
265
6
FIT
260
7
Ningago
195
8
The new resolution
205
9
The New Wave
190
10
Trash With Out Cans
190
11
Bente Tuner Scooter
185
12
DT^2
185
13
Voices of our generation
185
14
Neon Nuts
180
15
Toxic City
180
16
Future Tools
165
17
Mickey Mouse
160
18
N-tech
160
19
Global Green
155
20
Gurli Gris
150
21
Save the kids
150
22
Plastic Pays
145
23
Team Taito
140
24
Hooyo
135
25
Ignite Our Future
130
26
Lille Reje
125
27
facslomaca
125
28
Scopespider
110
29
Dream Team
0


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Gladsaxe

Knud Skov
Prosjektleder
tlf: +45 40466266
Peter Dam Larsen
Prosjektleder
tlf: 29897290
Viktor
Prosjektleder
tlf: 22560044