Alta



Husk at vi bruker elevinngangen på Alta ungdomsskole.

Bilder fra turneringa

https://photos.app.goo.gl/sRsHWVgm8gphx1FRA

Påmelding

15
Totalt ant. plasser
5
ant. ledige plasser
0
ant. på venteliste

Program

FIRST LEGO League Alta 2018 - Lørdag 10. november på Gnisten (gammelbassenget) og Alta ungdomsskole

Inngang: Elevinngangen på Alta ungdomsskole

Teknisk presentasjone og dommerbesøk på Stand er ikke nevnt her, da det ikke er beregnet for publikum. 

09.00   Kafeen åpner (baguetter, pølse m/brød, vafler, kake, brus, kaffe..)  klasserom 101

09.00-09.25  Prøvekjøring på robotbanen            Gnisten

09.35      Åpningsseremoni Gnisten

Robotkamp 1. runde  -  Gnisten
10.00   Lag 1 og 3
10.05  Lag 2 og 12
10.10   Lag 6 og 5
10.15  Lag 4 og 7
10.20 Lag 9 og 11

10.15 Prosjektpresentasjon Lag 1  Lost in Space  Klasserom 201

10.30 Prosjektpresentasjon Lag 2 Into Space   Klasserom 201

10.40 Show      Lag 1 Lost i Space               Gnisten

10.45 Prosjektpresentasjon   Lag 6 Rocket Star Klasserom 201

10.50 Show      Lag 3 Space Invaders               Gnisten

11.00 Prosjektpresentasjon   Lag 4 Team Orbit Klasserom 201

Robotkamp 2. runde  -  Gnisten
11.10 Lag 5 og 2 11.15 Lag 3 og 6 11.20 Lag 12 og 4 11.25 Lag 11 og 1 11.30 Lag 7 og 9
11:30   Prosjektpresentasjon Lag 5 Team Borealis     Klasserom 201 
11.45   Prosjektpresentasjon Lag 3 Space Invaders Klasserom 201

11.50 Show Lag 5 Team Borealis Gnisten

12.00   Prosjektpresentasjon Lag 12  Young Lego Friends Klasserom 201

12.00 Show Lag 2  Into Space Gnisten
Robotkamp  3. runde Gnisten 12.20 Lag 9 og 5         10:50 Lag 2 og 11   10:55 Lag 4 og 3         12.25 Lag 6 og 12   12.30 Lag 1 og 7

12.50      Show Lag 4 Team Orbit Gnisten

Robotkamp  1. mellomrunde De 8 beste lagene fra innledende runder 13.30 Nr. 1 og 8 Gnisten         13.35 Nr. 2 og 7   13.40 Nr. 3 og 6         13.45 Nr. 4 og 5 Robotkamp 2. mellomrunde De 8 beste lagene fra 1. mellomrunde 14.00   Nr. 1  -   Nr. 4   Gnisten 14.05   Nr. 2  -   Nr. 3
Robotkamp  Finale Gnisten 14.20  Finalelag 1             Finalelag 2
14.25  Finalelag 2             Finalelag 1                Høyest poengsum tilsammen vinner

14.35 De to beste prosjektpresentasjonene vises i Gnisten

15.00-15.30 Premieutdeling og avslutning Gnisten


Sponsorer

Prisvinnere

Pris
Nominerte
Vinner
FIRST LEGO League Champion
Young lego friends
Kjerneverdiprisen
Team Orbit
Space invaders
Lost In Space
Lost In Space
Prosjektprisen 1. plass
Lost In Space
Team Orbit
Young lego friends
Team Borealis
Young lego friends
Robotkonkurransen 1. plass
Gjengen på taket
Robotkonkurransen 2. plass
Lost In Space
Teknologiprisen 1. plass
Young lego friends
Team Orbit
Lost In Space
IntoSpace
Young lego friends
Veilederprisen

Resultat robotkonkurranse

Nr
Lag
Poeng
1
Gjengen på taket
110
2
Lost In Space
94
3
Team Borealis
71
4
Young lego friends
78
5
AUSK #1
54
6
Nuclear Space
46
7
IntoSpace
42
8
Team Orbit
55
9
Rocket star
32
10
Space invaders
29


*høyest oppnådde poengsum

Turneringskomité Alta

Geir Kristoffersen
Prosjektleder
tlf: 45396947
Marie Rushfeldt
Prosjektleder
tlf: 997 26 275
Tore Grøtte
Prosjektleder
tlf: 97743222
Marie Rushfeldt
Prosjektleder
tlf: 997 26 275
Andrew Tugwell
Hoveddommer
tlf: 900 13 321
Trond Einar Persen
Komitemedlem
tlf: 92491460
Geir Kristoffersen
Prosjektleder
tlf: 45396947